Blog ma charakter wspomnieniowy, a zarazem jest formą szukania informacji o moim mieście Miastku.
Będę publikował na tym blogu fotografie historyczne, dotyczące okresu od 1945 roku.
Każda fotografia będzie miała swój opis, który natomiast będzie miał charakter otwarty, by można było go uaktualniać informacjami o danym miejscu przez zwiedzających.
Więc w sumie liczę bardzo na stworzenie wspólnego bloga o historii Miastka w fotografii.
Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

wtorek, 8 czerwca 2010

PARK MIEJSKI

Prace związane z rewitalizacją parku przed ratuszem skłoniły mnie do tego, aby pokazać Państwu jak wyglądało to miejsce w zachowanych dokumentach fotograficznych ponad pięćdziesiąt lat temu.

Nawiązując do odsłonięcia Pomnika Wdzięczności w 1959 roku, chciałbym przedstawić jeszcze jedną fotkę, która pokazuje to miejsce wczesną wiosną 1959 roku.

Kolejna fotka pokazuje centrum parku. już wtedy mieszkańcy, aby dojść do celu, tworzyli swoje ścieżki, które nie zawsze były zgodne z wyznaczonymi przez gospodarzy parku. Fotka została wykonana latem 1959 roku.

Gdy mowa o centrum parku, w dużej mierze pokazuje to miejsce kolejna fotka. Jak wynika z załączonego obrazka, ciąg głównych duktów w tym miejscu nie zmieniał się przez lata. Fotka pochodzi z 1959 roku.
Siatkówka zawsze była mocną stroną sportu masowego w naszym mieście. Już w 1959 roku na boisku w południowej części parku  grupy młodych ludzi organizowały się grając turnieje, ale częściej grali dla tzw. "zabicia czasu".
Ta sytuacja pokazuje, że park był miejscem żywym, często odwiedzanym i lubianym przez mieszkańców tak starszych jak i młodszych.

Do następnego postu.
jtg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz